Rybníky Boří | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Rybníky Boří

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

5  (1x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

U Drnovic severně od Blanska se na střední Moravě rozkládají rybníky Boří. Rybníky nedaleko od prameniště a mokřin slouží primárně k zadržení vody v krajině a také jako útočiště řady druhů rostlin a ptáků, jsou ale také oblíbeným cílem návštěvníků. Ti sem míří nejen na procházku nebo na ryby, ale v létě také za osvěžujícím koupáním. Oblíbené jsou tady i výlovy ryb (rybníky jsou domovem štik, sumců, ale také úhořů), které si nenechají ujít jak místní, tak lidé z širokého okolí. Až do Drnovic k rybníkům se dá dojet autem, zajíždí sem ale i autobus pro ty, kteří nemají vlastní dopravu. Komu se v oblasti zalíbí, může návštěvu rybníků Boří spojit třeba s prohlídkou Státního zámku Lysice nebo Lysické obory. Barokní zámek na místě bývalé vodní tvrze patří bezpochyby mezi nejkrásnější u nás.

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Drnovice

> Komentáře