Lázeňský park a kolonáda | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Lázeňský park a kolonáda

Foto: Dita Balcarová

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Historie parku úzce souvisí s historií lázní a jejich rozvojem. Po objevení prvního minerálního pramene v r. 1905 v prostorách zámku nechává kníže Hohenlohe v r. 1908 na svých pozemcích vedle Charikleina pramene, nyní v Lázeňské ulici, postavit malé "Knížecí lázně" (dnes Letní lázně). Původně měly jen 6 kabin, čekárnu a místnost pro personál. Ordinaci si musel zřídit MUDr. Bouček naproti vchodu do lázní. Přesto však měla první lázeňská sezona nečekaný úspěch: 126 hostů, 660 pasantů. V r. 1932 podle návrhu arch. J. Bertla byla budova upravena a dnešní podoba pochází z přestavby v 80. letech. Dobrá propagace a účinky minerální vody byly základem růstu a vzestupu lázeňství. Nejstarší část parku o rozloze necelé 3 ha vznikla v místech bývalého panského sadu podle projektu arch. Františka Jandy, který později vypracoval plán na úpravu a rozšiřování lázeňského středu směrem ke dráze, tak jak jej známe z dnešní podoby. Později odkoupila obec od bratří Hlaváčových statek (v ulici Na Valech), aby mohl být rozšířen park a zamezilo se zápachu z hnojišť a chlévů. Na těchto prostorách bylo zbudováno tenisové hřiště, voliéry s mývaly a opičkami, papoušky, želvami, atd. Vstup do parku, kam se mohlo vstoupit po předložení legitimace (na každou sezonu byla vydávána nová), zdobily palmy.

> Otevírací doba

po celý rok neomezeně

> Kontakt

Kraj: Středočeský kraj
Město: Poděbrady
Ulice: Lázeňský park a kolonáda

> Komentáře