Janův hrad u Vizovic | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Janův hrad u Vizovic

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

4  (1x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Janův hrad (Prokoposký dvůr) se nachází na vrcholu Janovy hory. Prokopovský dvůr na Janově hoře nechal vystavět hrabě Prokop Gervas Gollen v letech 1710-1713. V srpnu 2013 založili aktivní příznivci „Janova hradu“ Občanské sdružení Janův hrad Vizovice. Toto sdružení iniciovalo projekt na záchranu zbytků zříceniny „Janova hradu“ zakonzervováním zbylých stěn objektu, renovaci studny a úpravu okolí. A jak se k Janovu hradu dostanete? Z vizovického náměstí vyrazíte po červené trase KČT směrem na Spletený vrch. V místě nazývaném Na Janově hoře odbočíte vpravo ve směru šipky na polní cestu. Šipku označující směr naleznete na stromě při větvení polní cesty. Druhou šipku naleznete na dalším rozcestí. Tady pro změnu zabočíte vlevo. A po 200 m jste na místě. Pokud půjdete ve směru od Spleteného vrchu, u rozcestníku Pod Janovou horou se vydáte vlevo lesní cestou k hradu. Červená turistická značka vede přes vrchol Janovy hory.

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Zlínský kraj
Město: Vizovice

> Komentáře