Rozhledna Vartovna | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Rozhledna Vartovna

> Fotogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Výška stavby: 37 m Počet schodů: 213 Doba návštěvy: přístupná Délka trasy: 22,8 km Vhodná pro: pěší/cykloturisty Značení: po červené turistické značce, na Syrákově navázat na žlutou turistickou trasu až k rozhledně Na vyhlídkové plošině se nachází pět informačních tabulí s popisem vyhlídky. Je možné spatřit Zlín, dále pak Vizovickou vrchovinu, Javorníky, Hostýnské a Vsetínské vrchy, Chřiby, Beskydy a slovenské pohoří Malá Fatra. Popis trasy: Trasa vedoucí přes Oškerovy paseky, Syrákov, Vartovnu a zpět do Vizovic. Je vhodná jak pro turisty, tak i cyklisty. Trasa začíná od rozcestníku Vizovice, nám., po červené turistické značce vede podél hlavní silnice na Vsetín, na konci Vizovic mineme zarostlý zrušený hřbitov a napravo od cesty budovu bývalé výrobny povidel a marmelád z roku 1932. Poté trasa zahýbá pod železný most nedokončené Baťovi železnice a za mostem doprava začíná stoupat mezi loukami k lesu. Při výstupu se otevírají pěkné výhledy na Vizovice, okolní pasekářskou krajinu, kde se střídají menší sady, louky, pole a pastviny. Dále cesta pokračuje lesem přes rozcestník Nad Chrastěšovem (4 km) až na Oškerovy paseky (1,5 km) k památníku Oškerovy rodiny. Po 3 km trasa vystoupá k rozcestníku Syrákov a od něj už pokračujeme po žluté turistické značce do sedla přes autobusovou zastávku k Hotelu Sirákov (0,5 km). V hotelu je sedmé výstavní místo Nezávislé Valašské národní galerie, která je součástí projektu Volného výtvarného sdružení „Valašský názor“ pro třetí tisíciletí. V prostorách hotelu se představují díla orientovaná na umění regionu a jeho autory. Odtud cesta vede stále po žluté až na vrchol Vartovny (3 km). Zpět navážeme ze žluté turistické značky na červenou a přes Oškerovy paseky do Vizovic.

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Zlínský kraj
Město: Vizovice

> Komentáře