Kaple Bojatín | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Kaple Bojatín

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Jestlipak víte, kde na jižním Valašsku působil jediný známý poustevník? Vydejte se tedy po žlutě značené turistické trase ze středu obce Vysoké Pole na místo, s nesmírným vkusem umístěné do okolní překrásné KRAJINY - do areálu poutního místa na Bojatíně. Dovoluji si tvrdit, že se při této – jen jeden kilometr dlouhé cestě, nebudete ani na chviličku nudit: žlutá značka vás napřed přivede k romantické replice pravěkého hradiska s info panely, pak stoupá okolo posledních domů a dřevěnic nového Envicentra vzhůru do převážně odlesněného kopce. Podle starých pověstí se tu prý jakési pasačce zjevila Panna Maria a patou vyryla do země důlek, ze kterého vytryskl mocný proud nejen velice chutné, ale hlavně „zázračné“ vody. Ta léčila především dětské nemoci. Poslechněte si návod, jak tehdy lidé postupovali při chorobě svého děcka: s nemocnou cérečkou šla ke studánce její maminka, s ogárkem tata. Muselo se vyjít před východem slunce, po celou cestu se nezastavovat, kromě modlení jinak nemluvit, ze studánky nabrat vodu, na planou hrušku u pramene pověsit prádlo nemocného dítěte a vrátit se beze slov domů. Tam chorého potomka ve vodě vykoupat, a buď se do týdne uzdravil anebo zemřel!

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Zlínský kraj
Město: Vysoké Pole
Ulice: Bojatín

> Komentáře