Letní dobrodružství v muzeu | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Letní dobrodružství v muzeu

> Fotogalerie

> Termín

1.7.2020 - 31.8.2020

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

V zámeckých objektech Muzea regionu Valašsko se nachází spousta zajímavých a vzácných předmětů, které by mohly dlouze vyprávět. Stejně tak k objevování neznámého vybízí i vsetínská hvězdárna. Stačí jen mít oči otevřené, a může se stát, že narazíte na hotový poklad. PROGRAM Letní dobrodružství je hra o poklad, která děti provede třemi objekty Muzea regionu Valašsko. K získání indicií pro objevení truhlice s pokladem stačí vyřešit několik úkolů a vypátrat zajímavosti ukryté v každé ze tří budov. Je na hledači pokladu, jestli začne na vsetínské hvězdárně, vsetínském zámku či v zámku v Lešné u Valašského Meziříčí – truhlice je ukryta v každém z nich. Kdo do konce prázdnin objeví všechny tři poklady, může se těšit na bonus v podobě pamětní mince. Hrací list k pokladovce lze získat v kterémkoliv z objektů Muzea regionu Valašsko. K hledání stačí důvtip, bystré oko a tužka. Najít poklad Vám určitě nějakou potrvá, doporučujeme přijít nejpozději hodinu před zavírací dobou daného objektu. Zámek Lešná (denně mimo pondělí, 9:00–17:00 hodin) – hledači pokladů prozkoumají historické komnaty zámku, výstavy Barevný svět, Světci pomocníci a Tváře úmluvy CITES i přilehlý zámecký park. Budou přitom hledat různé indicie a odovědi na úkoly v pracovních listech, které je dovedou k pokladu. Zámek je plný šperkovnic, kabinetních skříní a truhlic, co když bude poklad ukrytý v některé z nich. Zámek Vsetín (denně mimo pondělí, 9:00–17:00 hodin) – Letní dobrodružství v muzeu provede malé i velké účastníky všemi prostory vsetínského zámku, od Templářského sklípku v podzemí až po vyhlídku v zámecké věži. Při plnění úkolů a hledání odpovědí se dozví spoustu zajímavostí o zdejších expozicích a výstavách, i objektu samotném. Hvězdárna Vsetín (pracovní dny, 9:00–15:00 hodin) – na vsetínské hvězdárně vás čekají otázky a úkoly z oblasti astronomie a kosmonautiky. Při hledání indicií si projdete všechny prostory, včetně kopule s dalekohledy i venkovní meteostanice. VSTUPNÉ 20 Kč k platné vstupence.

> Otevírací doba

Dle webu

> Kontakt

Kraj: Zlínský kraj
Město: Vsetín
Ulice: Horní nám. 2

> Komentáře