Přehrada Lipno | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Přehrada Lipno

Foto: Dita Balcarová

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Jezero Lipno - největší vodní plocha v České republice Lipenská přehrada byla vybudována na řece Vltavě v letech 1950–1959. Při stavbě byly využity příhodné přírodní podmínky, zejména ráz krajiny a spád Vltavy. Plány na usměrnění a energetické využití Vltavy vznikaly od konce 19. století. Vodní dílo Lipno bylo v časovém pořadí čtvrtou přehradou Vltavské kaskády a umístěním jejím prvním stupněm. Vznikla největší vodní plocha v České republice, která má zásadní hospodářský význam: je zásobárnou vody, tvoří ochranu před povodněmi, je důležitým zdrojem pro výrobu elektrické energie, vytváří atraktivní prostředí pro rekreaci a rozvoj turismu. Přehrada Lipno - přehradní stupně Byly vystavěny dva přehradní stupně: Lipno I – hlavní přehrada, níže po proudu Lipno II – vyrovnávací nádrž. Elektrárna je umístěna v umělé podzemní jeskyni vybudované v hloubce 171 m. Výrobu elektřiny zajišťují dvě Francisovy turbíny, přepadová voda teče 3,6 km dlouhým podzemním odpadním tunelem do vyrovnávací nádrže, kde je umístěna Kaplanova turbína. Elektrárnu je možné navštívit.

> Otevírací doba

po celý rok neomezeně

> Kontakt

Kraj: Jihočeský kraj
Město: Vodní nádrž Lipno
Ulice: Vodní nádrž Lipno

> Komentáře