Městské muzeum Bystřice nad Pernštejnem | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Městské muzeum Bystřice nad Pernštejnem

> Fotogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Městské muzeum Bystřici nad Pernštejnem deponuje několika desíteky tisíc fotografií, pohlednic, negativů a skleněných desek. Dále ve svých fondech uchovává desítky tisíc tiskovin, listinných materiálů, písemných pozůstalostí, obrazů. Dalších víc než deset tisíc předmětů je trojrozměrných. Část muzejních exponátů je uložena na Nových dvorech. Sbírkový fond se skládá z přírodnin (minerály, horniny, herbář, drobná entomologická kolekce), dále archeologického - převážně střepového materiálu. Výrazná část fondu je etnografického charakteru (textil, nábytek, nářadí, ...). Nově Vám představujeme i živou přírodu v podobně nové expozice Živé ryby Vysočiny. I naši nejmenší si najdou městském muzeu spoustu zajímavostí. Velmi oblíbenými jsou etnografické sbírky či expozice starých řemesel ale také expozice školy nebo expozice Živé ryby Vysočiny. Nemalá část muzea je věnována geologii a to zejména těžbě uranu na Vysočině, historické produkci štěpánovské slévárny či mineralogické sbírce. Nově jsou návštěvníkům otevřeny tři expozice – Hospoda a byt sládka z přelomu 19. a 20. století, Soudní místnost a Spolková místnost

> Otevírací doba

Dle webu

> Kontakt

Kraj: Vysočina
Město: Bystřice nad Pernštejnem
Ulice: Masarykovo nám. 1
Telefon: 566 590 365

> Komentáře