NAUČNÁ STEZKA S MLOKEM HUGEM GRÁNICKÝM ÚDOLÍM | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

NAUČNÁ STEZKA S MLOKEM HUGEM GRÁNICKÝM ÚDOLÍM

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

5  (1x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Znojmo – Gránické údolí Délka trasy: cca 2,4 km Náročnost: lehká Zaměření: příroda Počet zastavení: 7 Vybudováno roku: 2015 Zážitková naučná stezka určená zejména pro rodiny s dětmi zdobí romantické Gránické údolí hluboce zaříznuté v údolí mezi Hradištěm a Znojemským hradem. Průvodcem po ní je Mlok Hugo, zdejší obyvatel, který vás i vaše děti seznámí s místní přírodou a hravou formou představí faunu i flóru. Lesní cestu lemují detailně propracované dřevěné sochy zvířat, které mohou děti pohladit nebo šetrně osedlat; mohou si také vyhrát s lesním pexesem nebo si vyzkoušet svou obratnost na lesním hřišti. O jedlosti či jedovatosti hub se bezpečně přesvědčí u jejich dřevěných zvětšenin, poznají druhy stromů nebo ptáky a jejich vejce. Pomocí mobilní aplikace Les poznání si u ptačího panelu můžete dokonce poslechnout, jak který ptáček zpívá. Nenáročnou trasu podél Gránického potoka zvládnou i začínající cyklisté nebo maminky s terénnějším kočárkem. Je to také oblíbená běžecká trasa a prochází zde značené turistické a cyklistické trasy. Zhruba v polovině naučné stezky je odpočinkový zastřešený altán a prakticky po celé trase se nacházejí lavičky. Veškeré herní prvky jsou vyrobené ze dřeva – i kolo zde můžete umístit do originálního stojanu ve tvaru dřevěného ježka.

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Znojmo – Gránické údolí

> Komentáře