NAUČNÁ STEZKA HROZNOVÉ KOZY | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

NAUČNÁ STEZKA HROZNOVÉ KOZY

> Fotogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Vrbovec Délka trasy: cca 5 km Náročnost: lehká Zaměření: vinařství a vlastivěda Počet zastavení: 6 Vybudováno roku: 2016 Pradávný a legendami opředený patron vinic – Hroznová koza (a někdy i kozel a kůzlata) je hlavním námětem nenáročné trasy vedoucí okolím Vrbovce. Jde o největší vinařskou obec Znojemské vinařské podoblasti, a tak je téma stezky více než jasné. Trasa dlouhá přibližně 5 km je vedena klidnými, částečně nezpevněnými cestami mezi vinicemi a je na ní umístěno 6 informačních tabulí. Postupně dorazíte k malému vinohradnickému altánu sloužícímu také jako rozhledna, ke starému kládovému lisu nebo k Poctě sv. Urbanu – u každé z těchto zastávek je zbudováno pohodlné posezení. Na jednotlivých zastaveních se dozvíte vše o Hroznové koze, poznáte díky ní rok na vinici, staré vinařské tradice, Vrboveckou sklepní ulici nebo vinohrady v okolí Vrbovce. Stezka je ideální pro rodiny s dětmi, a to nejen díky nenáročnému terénu – informace na tabulích jsou totiž doplněny o hravé obrázky a řadu pověstí. Trasu zvládnete i s terénním kočárkem anebo se začínajícím cyklistou na prvním kole. Uprostřed vinohradů si také můžete vychutnat piknik a ve vinných sklípcích se pak třeba zastavit na ochutnávku místních vín. Pokud se v letním horku po cestě zastavíte i na Vrboveckém koupališti, může se z výletu stát i příjemná celodenní akce. Chcete-li si trasu oživit „hledačkou“, začněte ve sklepní uličce ve Vinotéce Ampelos, která slouží také jako místní vinařské infocentrum. Zde si vyzvednete zábavný kvíz a pokud vyplníte všech 6 tajenek správně a objevíte klíč k vrboveckému pokladu, pak i odměnu.

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Vrbovec

> Komentáře