ARCHEOSTEZKA PO STOPÁCH PRAPŘEDKŮ | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

ARCHEOSTEZKA PO STOPÁCH PRAPŘEDKŮ

> Fotogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Vedrovice Délka trasy: cca 5 km Náročnost: lehká Četné nálezy zejména z období neolitu proslavily Vedrovice mezi archeology. Archeologické oddělení Moravského zemského muzea zkoumá zdejší oblast již od 60. let 20. století. V letech 1961–1989 realizovalo systematický výzkum v obou hlavních tratích „Za dvorem“ a „Široká u lesa“ zaměřený na osídlení z období neolitu. Překvapivě však bylo nalezeno i osídlení daleko starší – až z období mladší doby kamenné. Odkryly se zde půdorysy kůlových domů, pecí i více než stovka kostrových hrobů. Zvláštností je také zdejší naleziště kamene rohovce, který se tu těžil s přestávkami až 7500 let – lidé z něj vyráběli své nástroje, ale také s ním obchodovali. Proč zde ale lidé dobývali tento kámen i v době, kdy už znali bronz a železo, je však dodnes záhadou. Seznámit se s nálezy a nalezišti této obce ležící nedaleko Moravského Krumlova můžete i vy díky 6 informačním panelům umístěným na nejvýznačnějších místech: od pravěkého hradiska na Leskounu v jihozápadní části obce, až k nalezišti těžby kamene rohovce v Krumlovském lese na severu. Trasu mezi jednotlivými zastaveními si zvolíte sami – ta doporučená je dlouhá cca 5 km. Po cestě spatříte i zdejší technickou památku – větrné vodovodní kolo, a půjdete také okolo místního infocentra a muzea, kde jsou k vidění kostrové nálezy tzv. skrčenců z pravěkých pohřebišť. K muzeu patří i Venkovská stodola, kde se ukrývají původní zemědělské stroje, řemeslnické nástroje a vybavení venkovské domácnosti z přelomu 19. a 20. století. Krásný výhled na Vedrovice se vám pak otevře ze skaliska Čertova díra obestřeného tajuplnou pověstí.

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Vedrovice

> Komentáře