VELKOMORAVSKÁ NAUČNÁ STEZKA | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

VELKOMORAVSKÁ NAUČNÁ STEZKA

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Znojmo-Hradiště Délka trasy: cca 1 km Náročnost: lehká Zaměření: historie a archeologie Významnou archeologickou lokalitu spojenou zejména s velkomoravským hradištěm představuje naučná stezka v příměstské části Znojmo-Hradiště. Zdejší Muzeum Velké Moravy vybudované v areálu kláštera křižovníků s červenou hvězdou prezentuje jedno z nejvýznamnějších velkomoravských hradisek na našem území. Dokladem jsou nesmírně bohaté archeologické nálezy, a to nejen z období 8.-10. století, ale i daleko starší, spojené s pravěkým osídlením tohoto území. Stezka je budována nákladem Nadačního fondu sv. Hypolita. Texty, grafická podoba tabulí, výroba dřevěných paravánů a úprava okolí jsou dílem studentů Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity, kteří se zde podílejí na soustavném archeologickém průzkumu v rámci své studijní praxe. Trasa není značená, jde o několik informačních panelů, které jsou v areálu umisťovány postupně od roku 2009 – obejít je můžete v libovolném pořadí. V současnosti je jich 5: 1. Velkomoravské hradiště 2. Velkomoravský kostel 3. Velkomoravské pohřebiště (při silnici na Mašovice) 4. Chýše, včetně její repliky 5. Nadační fond sv. Hypolita (u Muzea Velké Moravy)

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Znojmo-Hradiště

> Komentáře