NAUČNÁ STEZKA ANTONÍNA PRÁŠKA | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

NAUČNÁ STEZKA ANTONÍNA PRÁŠKA

> Fotogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Délka trasy: cca 1,5 km Náročnost: mírná (polovina trasy stoupání) Zaměření: církevní památky a vlastivěda Počet zastavení: 6 Vybudováno roku: 2011/2012 Bohutice nedaleko Moravského Krumlova patří k nejvýznamnějším poutním místům našeho regionu. Zasloužil se o to zdejší farář Antonín Prášek, který zde inicioval vybudování mariánské Lurdské jeskyně i monumentální křížové cesty. Krátká a nenároční naučná stezka vás proto seznámí s jeho osobou a provede po zdejších církevních i historických památkách. Informační zastavení vás čeká celkem na 6 místech: - Zámek s arkádami, kde je dnes umístěn nejen obecní úřad, ale i turistické infocentrum a unikátní kolekce 54 dřevěných soch křížové cesty. Ta je odborníky ceněna zejména pro svou mimořádnou uměleckohistorickou kvalitu – sochy v životní velikosti jsou umně vyřezané z libanonského cedru a krásně malované. Zámek obklopuje příjemný park a v něm najdete 4 zámecké sklepy pojmenované po světcích, jejichž 4 barokní sochy se v Bohuticích dochovaly. - Kostel Nanebevzetí Panny Marie hned vedle zámku, který byl vystavěn až v druhé polovině 19. století. Působivý a kompozičně vyvážený interiér kostela a zejména oltáře jsou ve zdobném historizujícím stylu. - Památník Antonína Práška – bustu věrně zachycující tvář bohutického faráře lemuje slavobrána ze 3 antických sloupů, jejichž původní účel není jednoznačně znám. Lurdská jeskyně – uměle vybudovaná skalní rozsedlina připomínající slavné zjevení Panny Marie v Lurdách, patřila k při všech církevních slavnostech a poutích k nejuctívanějším místům. - Hřbitov s kaplí sv. Michaela z 18. století, na kterém najdete i náhrobek faráře Antonína Práška. - Socha sv. Václava na návrší nad hřbitovem je závěrečným bodem naučné stezky a je od ní pěkný výhled do kraje.

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Bohutice

> Komentáře