Stálá výstava „Krojované panenky E+M“ | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Stálá výstava „Krojované panenky E+M“

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Stálá expozice v prostorách knihovny Při příležitosti 100. výročí státnosti byla v pátek 26.10.2018 v obřadní síni Městyse Nové Veselí otevřena výstava „Krojované panenky E+M“, autorek Evy Jurmanové a Marie Žilové. Zároveň proběhla zajímavá vernisáž s výstavou historických dokumentů a fotografií městyse. Na slavnostní vernisáži promluvil i starosta obce MVDr. Zdeněk Křivánek a vystoupily děti z tanečního souboru Veseláček. Po bohatém a krásně připraveném rautu si účastníci vernisáže prohlédli výstavu dokumentů obce. Potom se přesunuli do budovy požární zbrojnice, kde v prostorách místní lidové knihovny byla otevřená malá stálá výstavní síň s expozicí asi sta krojovaných panenek. Zde si mohli návštěvníci z úst autorek vyslechnout malou komentovanou prohlídku a seznámit se tam s vystavovanými panenkami v krojích z Čech, Moravy a Slezska. Výstavu v prvních třech dnech navštívilo téměř 200 návštěvníků. Vždyť kroje jsou důležitým článkem naší národní kultury, přestože se nosí již jen slavnostech, některých obyčejových příležitostech a folklorních akcích. Krojované panenky E+M /Eva+Marie/ jsou přesnou replikou českých, moravských a slezských krojů.

> Otevírací doba

Dle webu

> Kontakt

Kraj: Vysočina
Město: Nové Veselí
Ulice: Knihovna

> Komentáře