Rozhledna Eliška | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Rozhledna Eliška

Foto: Dita Balcarová

> Otevřeno

duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Rozhledna dostala své jméno podle královny Elišky, manželky krále Václava II., mezi jejíž věnná města se zařadil i nedaleký Trutnov. Vzhledem k umístění rozhledny v areálu dělostřelecké pevnosti Stachelberg vám může tak trochu připomínat vojenskou pozorovatelnu. Eliška stojí v nadmořské výšce 632 m, je vysoká 24,5 a tvoří ji dřevěná konstrukce s ocelovými prvky, kterou se vine kovové točité schodiště směřující ke dvěma vyhlídkám. První na vás čeká v necelých deseti metrech, druhá je umístěna ve výšce 20,5 m. Vyhlídková plošina je zastřešená a tak si můžete užívat panoramat bez ohledu na počasí. Díky Elišce spatříte Libavské sedlo neboli zemskou bránu spojující Slezsko s českým vnitrozemím. Uvidíte malebné Krkonošské podhůří, Vraní, Jestřebí a Orlické hory, polskou Hejšovinu i vrchol Bor, jehož větší část rovněž leží v Polsku. Z výšky je rovněž dobře patrná linie pohraničního opevnění a pohledu dolů dominuje areál pevnosti Stachelberg z roku 1938.

> Otevírací doba

dle webu

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Babí
Ulice: Rozhledna Eliška

> Komentáře