Pevnost Stachelberg | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Pevnost Stachelberg

Foto: Dita Balcarová

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Vstup do expozice je umístěn v jediném vybetonovaném objektu T - St S 73 na tvrzi. Jedná se o unikátní bunkr – svojí kubaturou betonu (3.177 m3) představuje jeden ze tří největších pěchotních srubů československé pevnostní výstavby. Vlastní expozice zachycuje výstavbu čs. stálého opevnění z let 1935–1938, které bylo budováno především proti hitlerovskému Německu. Ukazuje typy pevnostních objektů a jejich bojové úkoly. Expozice obnáší řadu moderně řešených panelů s bohatou fotografickou a výkresovou dokumentací. Další část expozice se věnuje historickým událostem od roku 1938 až po rok 1945. Důležitou součástí jsou modely pevnostních objektů a zbraní, vrcholem pak unikátní plastický stůl stachelberské tvrze s rozměry 8x2,5 m. K shlédnutí je též televizní videoprojekce s pevnostní tematikou. Expozici si návštěvníci prohlížejí samostatně, doba trvání cca 30 minut.

> Otevírací doba

dle webu

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Babí
Ulice: Pevnost Stachelberg

> Komentáře