Hrádek Letná s rozhlednou | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Hrádek Letná s rozhlednou

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Jedna z dominant lázeňského města Teplice se nachází na jednom ze zdejším návrší na Letné – jedná se o původní restauraci s rozhlednou, která zde byla vystavěna v roce 1897 z iniciativy Horského spolku, který sdružoval zájemce o turistiku a podporoval turistické aktivity v Krušných horách a Českém Středohoří (stál např. u vzniku rozhledny s observatoří na Milešovce). Honosná stavba na Letné byla dílem stavitele Gustava Jirsche. Horský spolek zde měl své spolkové místnosti a v patře se též nacházela ubytovna pro studenty na prázdninových cestách, právě tak jako stylová restaurace. Na přelomu 19. a 20. století se v zahradní kavárně během léta konaly též večerní symfonické koncerty. Dominantní stavba, kterou pak hojně navštěvovali nejen Tepličané, ale zejména lázeňští hosté na svých vycházkách do přírody, dostala vznešené dobové pojmenování Stráž císaře Františka Josefa I. (po 1. světové válce přejmenována na Vysoká stráž, později se objektu též říkalo Kozí nebo Malý Hrádek). V roce 1899 přešla z finančních důvodů, kdy nebyl Horský spolek schopen splácet dluhy, do majetku města Teplice.

> Otevírací doba

11:00-20:00

> Kontakt

Kraj: Ústecký kraj
Město: Teplice
Ulice: U hrádku 3252

> Komentáře