Toulání kolem jezírka Vápenice | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Toulání kolem jezírka Vápenice

Foto: by Kedys

> Fotogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Jedná se o pohodový okruh vedoucí přes jezírko Vápenice - Adamův kopec - rybník Mikšovec a Pilskou nádrž. Tento okruh začíná u Pilské přehrady. Zde můžeme zaparkovat auto (v letních měsících obtížnější) nebo si zde doplnit energii či pití v místních občerstvovacích stáncích. Poté už pěšky k rozcestníku Tálský mlýn, kde se napojíme na modrou značku, která nás provede celým okruhem. První úsek vede lesní cestou, je stoupací a dovede nás až v nejvyššímu bodu celé trasy skoro až na vrchol Adamova kopce. Na samotný vrchol nedojdeme, jelikož cesta se začíná stáčet na lesní asfaltu a vede až k jezírku Vápenice. Od jezírka Vápenice k rybníku Mikšovec a poté mírně do kopce po polní cestě k soše Mamlase, odkud uvidíte Žďár nad Sázavou je své kráse. Po tom líbezném pohledu zase pěkně zpátky až k Pilské přehradě. Cesta je pohodová, vede přes asfaltky, lesní cesty a polní cesty. Neobsahuje žádné velké stoupání nebo obtížný terén. Jde zvládnou v létě i zimně. Výlet není vhodný pro kočárek.

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Vysočina
Město: Žďár nad Sázavou

> Komentáře