Městský palác Templ - Mladá Boleslav | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Městský palác Templ - Mladá Boleslav

Foto: Městský palác Templ

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Městský palác Templ patří k nejstarším zachovalým stavbám v Mladé Boleslavi a reprezentuje vzácnou ukázku pozdně gotického městského šlechtického sídla. Osobou, která dala podnět k jeho vybudování, byl Jan Císař z Hliníka. Palác byl postaven okolo roku 1490 ve svahu nad Jizerou až za linií průběhu městských hradeb. V současnosti slouží jako výstavní galerie a nalézá se zde také stálá multimediální muzejní expozice. Galerie v Městském paláci Templ se stala místem, kde vystavují jak amatéři, tak profesionálové, domácí i zahraniční výtvarníci. Kromě výstav se v galerii konají koncerty a besedy pro veřejnost. Stálá multimediální muzejní expozice provede návštěvníka dějinami města od pravěku po rok 1600, kdy byla Mladá Boleslav povýšena na královské město. Celé pojetí interaktivní prezentace je atraktivní, blízké dokumentárním filmům a poskytuje návštěvníkům možnosti voleb programů moderních informačních terminálů, dotykových obrazovek, nových dataprojektorů a speciální plazmové obrazovky pro podlahovou projekci. V expozici jsou vystaveny nejen autentické předměty, ale i celé nálezové situace, tak jak je archeologové odkryli. V nejspodnější části Templu je vytvořena podle reálného vzoru simulace jeskyně, možné svatyně Keltů. Historická část expozice přibližuje zejména dobu 16. století, kdy byla Mladá Boleslav centrem Jednoty bratrské. Ve výstavních prostorách jsou představeny tisky vzešlé ze zdejší tiskárny, život ve středověkém městě i v domácnosti. Nedílnou součástí muzejní expozice v Templu je i prostor parkánu. Ten je upraven jako interaktivní hřiště, kde si nejen děti mohou vyzkoušet práci archeologů při odkrývaní modelů kostrových hrobů, zaházet si imitacemi pravěkých oštěpů na figuríny lovených zvířat, vlastnoručně si vyrazit minci, prohlédnou si repliku středověkého válečného obléhacího stroje – katapultu, vyzkoušet si střelbu z luku na terč, docvrnkat kuličku na vrchol Skály bohů. Na parkánu je také postavena rekonstrukce slovanské polozemnice z 10. století s funkční pecí či tkalcovským stavem. V nabídce nechybí ani speciální víkendové či doprovodné programy nebo tradiční akce. Pro školy a školky probíhají po celý školní rok výukové programy, ve kterých si děti vyzkoušejí rozličné činnosti z pravěku nebo středověku.

> Otevírací doba

uterý - neděle 9 - 12, 13 - 16

> Kontakt

Kraj: Středočeský kraj
Město: Mladá Boleslav
Ulice: Krajířova 102
Telefon: 326 109 403, 326 109 409
E-mail: [email protected]

> Komentáře