Kočičí skály | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Kočičí skály

Foto: Dita Balcarová

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Název prý upomíná na kočky divoké, které se zde v hojné míře vyskytovaly až do 18. století. Skalní městečko se vytvořilo na úzké, ale poměrně dolouhé plošině, zvané Kocouří hřbet. Jedná se vlastně o pískovcovou kru, která poklela podél takzvaného Polického zlomu. Dnešní členitý reliéf vznikl postupnými procesy selektivního zvětrávání, eroze a svahových pohybů. Procházka Kočičími skalami končí u mohutné skály zvané Kočičí hrad. Přirovnání je to trefné, systém úzkých puklin a průlezů, kterými lze volně procházet - zkrátka takové miniaturní bludiště. Nápadně mi připomíná ty různé "prolézačky pro kočky, určené pro jejich všestraný vývoj a dobrou kondici," nabízené v obchodech s potřebami pro naše domácí miláčky. Zkrátka takové ty věci s tunely, sedátky a škrabadly, které vaše kočka určitě potřebuje a které, pokud je přinesete domů, vaše kočka s despektem obejde a jde si trénovat drábky o vaší pohovku. Jenom pozor, některé průchody uvnitř hradu jsou pouze pro štíhlé.

> Otevírací doba

po celý rok neomezeně

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Žďár nad Metují
Ulice: Ostaš

> Komentáře