Sluj Českých bratří | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Sluj Českých bratří

Foto: Dita Balcarová

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Sluj Českých bratří nalezneme na svahu Ostaše, na samém okraji Kočičích skal. Někdy se označuje za jeskyni, není to ale úplně pravda, neboť strop tu chybí. Jen na několika místech uzavírají zvrchu sluj zaklíněné balvany. Výstižnější je proto pojem soutěska. Na délku měří téměř 50 metrů, je ale velmi úzká (maximální šířka 1,3 metru). Tvoří ji téměř kolme pískovcové stěny dosahující až patnáctimetrové výšky. Přímé sluneční paprsky tak na dno sluje dopadají jen velmi zřídka. A jak sluj ke svému názvu přišla? Podle pověsti se zde v době "temna" scházeli Čeští bratři k tajným modlitbám. Kvůli neustálému útisku se nakonec rozhodli opustit zemi. Stalo se tak roku 1627. Než tak učinili, sešli se naposledy a na památku vyryli do kamene letopočet svého odchodu. Tento kámen tu můžeme spatřit dodnes. Nachází se zhruba v polovině soutěsky ve výšce asi 2,5 metru nad zemí. Neinformovaní návštěvníci jej zpravidla přehlédnou.

> Otevírací doba

po celý rok neomezeně

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Žďár nad Metují
Ulice: Ostaš

> Komentáře