Lom Hády | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Lom Hády

Foto: Karolína Adamová

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Lom Hády se nachází v severovýchodní části města, v sousedství městských částí Maloměřice, Vinohrady a Líšeň. Představuje jednu z přírodních dominant, která je nepřehlédnutelná z širokého okolí, a to jak zásluhou rozsáhlého lomu na svazích obrácených směrem k městu, tak díky televiznímu vysílači, který se zde tyčí. Horní okraj lomu, známý jako Hády, leží ve výšce 424 metrů nad mořem a nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů na město. Za pěkného počasí je vidět až na Pálavu u česko-rakouských hranic, a výjimečně i na vrchol Schneeberg v Alpách. Oblast se skládá ze čtyř na sebe navazujících lomů, postupně zleva se lokality nazývají lom Džungle (dnes Lamacentrum Hády), starý Městský lom, nový Městský lom a Růženin lom. Pro celou lokalitu se ale vžilo označení lom Hády, a to díky národní přírodní rezervaci Hádecká planinka, která se nad lomem rozprostírá. Kromě uvedené rezervace sousedí lom i s přírodními památkami Kavky a Velká Klajdovka.

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Brno

> Komentáře