Růženin lom | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Růženin lom

Foto: Karolína Adamcová

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Nejkrásnějším místem oblasti Hády je bezesporu Růženin lom, na jehož dně se rozprostírají na sebe navazující malá jezírka. Kde se těžila vápnito-jílová břidlice a jedná se o domov chráněných druhů vážek, vodních brouků a obojživelníků. Dostat se k jezírkům i do samotných lomů ale není úplně jednoduché. Oblast je obehnána plotem a vstup je možný jen na několika místech. Kolem lomů vede žlutá a zelená turistická značka, přičemž obě tyto trasy vedou i skrze hlavní část lomu. Vstup do Růženina lomu je možný pouze z jeho jihovýchodního cípu. Jako okruh kolem celého lomu vede naučná stezka dlouhá 2,2 km (najdete na našem webu) Kolem lomu vede zpevněná cesta propojující Maloměřice (ulice Hády, zastávka Červený písek) a Líšeň (křižovatka ulic Jedovnická a Novolíšeňská, poblíž zastávek Velká Klajdovka a Podbělová). Příjezd automobilem k bráně do lomu je možný pouze od Líšně a je formálně omezen (zákaz vjezdu mimo dopravní obsluhu). Lom samotný je dostupný pouze pro pěší.

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Brno

> Komentáře