Naučná stezka Hádecké lomy a okolí | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučná stezka Hádecké lomy a okolí

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

U Hádeckých lomů se nachází hned čtyři chráněná území, na kterých se ukrývá kolem stovky ohrožených druhů rostlin. Stezka dobře přístupná, a to i pro rodiny s dětmi. Nachází se na okraji Brna a jedná se dva kilometry dlouhý nenáročný okruh s osmi informačními tabulemi, které popisují nejen historii lomů, ale také rozmanité druhy rostlin a živočichů. Pro větší zaujetí malých návštěvníků je na každé tabuli vtipný obrázek a hlavně kvízová otázka. Odpověď na ni se nachází vždy na následující tabuli. Převýšení mezi nejvyšším a nejnižším místem trasy je asi sto metrů. Jednou ze zastávek je i stratigrafický sloup, tedy kamenná, asi dva metry vysoká zídka, složená ze všech hornin, které se na Hádech vyskytují, a to v pořadí, jak se postupně usazovaly. Z centra Brna se k lomu dostanete MHD během několika minut a po pár minutách chůze jste v přírodě. Kromě bohaté fauny a flóry však nabízí procházka Hádeckou planinkou také výhledy na město i velkou část Moravy. Ještě lepší panoramata se naskytnou, když vyjdete po žluté značce až k vysílači na úplném vrcholku kopce. A pokud vás tento výlet znaví, můžete si odpočinout u tyrkysových jezírek v sousedním Růženině lomu, nebo navštívit Lamacentrum ležící na okraji lomu Hády a pozorovat dovádění lam alpak.

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Brno
Ulice: Doprava: Autobusem č. 72 nebo 78, zastávka Velká Klajdovka

> Komentáře