Naučná stezka Jedovnické rybníky - Rudické propadání | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučná stezka Jedovnické rybníky - Rudické propadání

Foto: Autor: Wiki Jupigo – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=61374656

> Fotogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Jak název napovídá, stezka vás provede okruhem z Jedovnice kolem místních rybníků k Rudickému propadání a zpět do obce. Celkem po cestě najdete 13 informačních panelů. Dočtete se na nich podrobnosti o místních přírodních podmínkách a zajímavostech, seznámíte se s historií Jedovnice. Trasa vede od náměstí v Jedovnicích, kam můžete pohodlně dojet autobusem. Kolem rybníka Olšovec až dorazíte na začátek naučné stezky Jedovnické rybníky – Rudické propadání. Stezka je okružní, středně náročná, určená pro pěší turisty. Trasa stezky se 13 zastávkami je dlouhá 7 kilometrů, její absolvování i s prohlídkou zajímavostí na trase vyžaduje cca 4 - 5 hodin. Výchozím a cílovým bodem je městys Jedovnice. V Jedovnicích se nacházejí rybníky Olšovec, Budkovan a Dymák, stezka pokračuje po toku Jedovnického potoka směrem k Rudickému propadání a ke Kolíbkám. Odtud pokračuje do Rudice, kde se nachází větrný mlýn s muzeem a malým geoparkem. Z Rudice vede stezka zpět do Jedovnic, tentokráte do místní části Chaloupky. Správa CHKO, která udržuje stezky pouze v Moravském krasu, spravuje pouze část zvanou Rudické propadání, která má 2 km a 5 zastávek.

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Jedovnice

> Komentáře