Vlastivědné muzeum Železnice | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Vlastivědné muzeum Železnice

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

6-9, 9-14

> Popis

Návštěvníky srdečně zveme na komentovanou prohlídku muzeem. Můžete zde zhlédnout kupecký krámek s původním vybavením z počátku 19. století s poslechem funkčního orchestrionu. V dalších expozicích se dozvíte o historii města Železnice, která vás zavede v expozici Archeologie až do období neolitu nebo v expozici Paleontologie se dostanete do období prvohor. Expozice Školní třída z konce 19. a počátku 20. století nabízí ukázku původního vybavení školní třídy. Další expozice jsou věnovány výtvarným dílům zdejších rodáků akademických malířů T. F. Šimona, F. Zikmunda a V. Černého. V roubené chalupě se dozvíte, jak žili naši předkové, uvidíte zde nástroje, nářadí, nábytek a jiné předměty, které používali k běžnému životu. V expozici Zpracování lnu a vlny se dozvíte vše o prastarém řemesle tkalcovství. Můžete si i vyzkoušet tkát na tkalcovském stavu nebo příst na kolovrátku.

> Otevírací doba

dle webu

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Železnice
Ulice: Muzejní 181
Telefon: 732 836 309
E-mail: [email protected]

> Komentáře