Galerie Na Špejcharu | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Galerie Na Špejcharu

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

6-9, 9-14

> Popis

Ve venkovské roubené chalupě čp. 25 v obci Bukvice nedaleko Jičína stojící na místě původního statku gruntovaného v roce 1607 a přestavěné v r. 1836, její majitelé Eva a Jiří Qido Valterovi v sýpce, historicky zvané špejchar ( z německého „der Speicher“ ), vytvořili výstavní galerii, kterou nazvali Galerie Na Špejcharu, jak si sám její původ vyžaduje. Inspirací pro zřízení galerie byla jedna z dovolených na Českomoravské vysočině, kde téměř v každé vísce se během letního období pořádá výstava místních výtvarníků. Tento fakt byl pro ně natolik okouzlující, že si umanuli vybudovat vlastní galerii. Zakramařený špejchar se k tomuto účelu přímo nabízel. Galerie Na Špejcharu byla otevřena a její provoz zahájen 26. září 2004. Tohoto slavnostního aktu se účastnilo téměř stopadesát návštěvníků jak z Čech, tak i ze zahraničí. Hudební podmalbu zajistil pan Václav Pěnička z Lomnice nad Popelkou. Od jejího otevření zde proběhlo již 43 výstav různého žánru. Obrázky malované tužkou, pastelkou, tuší, akvarelem, dehtem, ale i dřevořeba, intarzie, batikovaný i malovaný textil, šperky, keramika, výrobky pletené z orobince. Recenze na jednotlivé výstavy jsou celou dobu příznivé. Svědčí o tom zápisy v návštěvní knize. Jedna z návštěvnic napsala: „ Je úžasné se u Vás vždycky zastavit. Je to tady milé a příjemné, děkujeme, že udržujete tento krásný folklor pro příští generace. Atmosféra tohoto špejcharu je nedostižná“. Další návštěvník dodává: „Velice pěkné, ráj na zemi začíná v galerii za Velišem. Je to pohlazení po duši. Děkuji velmi, potřebuji něco takového“. Do třetice: „Rok uběhl jako voda a my jsme tady zas a znova, neboť Galerie má úžasnou energii některé výtvory se nám staly inspirací“. Takto by bylo možno pokračovat ještě dlouho. Vstupné, jak bývá jinde zvykem, se zde nevybírá. Jedinou formou odměny pro majitele galerie jsou zápisy, či podpisy do návštěvní knihy, kterých se zde nachází již více jak šest tisíc.

> Otevírací doba

dle webu

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Bukvice
Ulice: Bukvice
Telefon: [email protected]

> Komentáře