Po zapomenutých stezkách | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Po zapomenutých stezkách

> Fotogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Nenáročná rovinatá trasa o délce 10 km s převýšením necelých 10 m (170 – 180 m n. m.). Stezka prochází krajinou pravého břehu řeky Moravy na západ od města, oblastí, která prošla po staletí trvajícím úsilím o přeměnu podmáčené a zaplavované lužní krajiny do její současné podoby - s loukami, ornou půdou a malou plochou lesů. Z bývalých několika moravních ramen, struh a jezer zůstalo částečně moravní rameno Struha a především novodobá vodohospodářská díla, která jsou dokladem úsilí usměrnit soužití s řekou – regulace řeky Moravy, vznik slepých ramen, odlehčovací kanál Nová Morava, závlahový systém a Baťův plavební kanál. Zkrácená trasa měří 6 km. Téměř celá trasa vede ptačí oblastí Natura 2000. 1 MORAVNÍ RAMENO – STRUHA 2 VESELSKÉ LOUKY 3 HATĚCKÁ CESTA 4 HATĚCKÁ CESTA – POVĚSTI 5 NOVÁ MORAVA – ODLEHČOVACÍ KANÁL 6 ÚZKOROZCHODNÁ ŽELEZNICE HR. CHORYNSKÉHO – HÁJENKA NA BUKOVÉ 7 NÁSEP ÚZKOROZCHODNÉ DRÁHY 7a ZÁVLAHOVÝ SYSTÉM / ZÁVLAHOVÝ A PLAVEBNÍ KANÁL - zkrácená trasa 8 LESY NA VESELSKU 9 ODSTAVENÁ RAMENA ŘEKY MORAVY A RAMENE STRUHY 10 ZARAZICKÝ VÝKAZ – ZÁVLAHOVÝ SYSTÉM 11 PLAVEBNÍ A ZÁVLAHOVÝ KANÁL 12 REGULACE ŘEKY MORAVY 13 ÚZKOKOLEJNÁ DRÁHA – PRŮJEZD ZÁMECKÝM PARKEM

> Otevírací doba

Stezky včetně rozhledny jsou přístupné celoročně.

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Veselí nad Moravou
Ulice: MORAVNÍ RAMENO – STRUHA
Telefon: 518 321 881
E-mail: [email protected]

> Komentáře