Kaple sv. Maří Magdalény | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Kaple sv. Maří Magdalény

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

V roce 2001 se zde díky občanskému sdružení Zebín konala v kapli první ekumenická bohoslužba. V roce 2004 zde město Jičín zahájilo rekonstrukci a o rok později byla vydána žádost městu o možnost ekumenického využití kaple. Rada města tuto žádost přijala a na podzim byla kaple kompletně opravena. O rok později 22. července 2006 ve svátek sv. Máří Magdaleny byla kaple slavnostně posvěcena. Kruhový výhled od kaple umožňuje vidět Prachovské skály, Trosky, Kumburk, Loretu, Kozlov a další. Je odtud také krásný rozhled po celé jičínské kotlině. Na úpatí Zebína, na místě zaniklé vesnice, najdeme také kostelík ze 14. století a dřevěnou zvonici. Přístup: Přístup na vrchol je možný pěšky po značených turistických stezkách z několika míst v Jičíně. Autem lze dojet pouze ke dvoru Zebín, asi 1 km od vrcholu. Poloha: asi 2,5 km na severovýchod od středu Jičína.

> Otevírací doba

dle webu

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Jičín
Ulice: Zebín

> Komentáře