Kostel sv. Ducha | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Kostel sv. Ducha

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Barokní kostel sv. Ducha byl postaven na místě bývalé dřevěné kaple ze 14. století. Stavba původního gotického kostela pocházela již ze 14. století, dnešní kostel byl vystavěn v r. 1753 a jeho ne zcela obvyklá stavba bývá připisována F. I. Préeovi či I. Palliardimu. Zvláštností je téměř křížový půdorys – k rozšířené střední části jsou na obou stranách přičleněny příčné pravoúhlé prostory, k nim na východní straně presbytář a na západní straně předsíň k podvěží. Na západní straně se tyčí věž, severní a jižní fasády jsou upraveny jako průčelí a vrcholí štíty, na nichž dříve stávaly sochy. Interiér kostela je zařízen původním barokním vybavením, umělecky hodnotný je obraz na hlavním oltáři. Fresky, pocházející od Jos. Haagera z r. 1755, byly restaurovány H. A. Joklem v r. 1906.

> Otevírací doba

dle webu

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Libáň
Ulice: Libáň

> Komentáře