Židovský hřbitov | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Židovský hřbitov

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Židovský hřbitov v Jičíně se nachází na okraji lesa Obora u Valdštejnské lodžie. Hřbitov byl založen roku 1651. Nejstarší dochované náhrobky pocházejí z první poloviny 18. století. Vidět tu můžete přibližně 360 barokních i klasicistních náhrobků a pamětní desku obětí nacismu, která je umístěna v márnici. Poslední pohřeb se tu konal v roce 1949. Hřbitov byl za posledních několik desetiletí opakovaně devastován, mnoho náhrobků bylo povaleno a některé dokonce odcizeny. Díky péči Židovské obce v Praze ve spolupráci se společností Matana, a.s. a o.p.s. Baševi byl hřbitov vyčištěn od náletů a plevel, náhrobky vztyčeny a restaurovány. Patří mezi malebné židovské hřbitovy, které jsou pravidelně udržované a na nichž je patrný vývoj funebrální plastiky od 18.- 20. století. Na hřbitově je navybraných hebrejských náhrobcích umístěn překlad do češtiny. Vstup možný po domluvě v Městském informačním centru. Je nutné si zapůjčit klíč za vratnou zálohu 200 Kč. MIC Jičín tel: 493 534 390 Klíč k zapůjčení oproti záloze je k dispozici také v Caffé Loggie, Valdštejnská Lodžie, Jičín - Sedličky (u odbočky ke hřbitovu). Hřbitov je přístupný veřejnosti mimo soboty a židovské svátky.Vstup se psy na židovský hřbitov je s ohledem na pravidla židovských náboženských zákonů (halachy) přísně zakázán. Děkujeme za pochopení.

> Otevírací doba

dle webu

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Jičín
Ulice: Sedličky
Telefon: 493 534 390

> Komentáře