Valdická brána | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Valdická brána

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Valdická brána je renesanční stavba, která byla stavěna v letech 1568-78 jako součást městského opevnění. Valdická brána je pozůstatkem hradeb chránících město. Byla postavena na místě starší brány ze 14. století. Roku 1589 vyhořela a následně zvýšena. Plány italských architektů, které do Jičína pozval Albrecht z Valdštejna, počítaly se zbořením brány kvůli rozšíření náměstí, z čehož však sešlo z důvodu smrti Albrechta. Věž je vysoká 52 metrů a po zdolání 156 schodů se nabízí rozhled z vyhlídkového ochozu ve výšce 32 metrů. Při dobré viditelnosti obhlédnete z této jediné zachovalé součásti středověkého opevnění města Jičína široké okolí. Zde se můžete na rozhled podívat. V průběhu turistické sezóny se zde konají koncerty a divadelní představení. Místní věžník Jiří Wilda patří do Cechu evropských ponocných a věžníků. Probíhá zde také výstava sochaře Petra Kavana z Malé Lhoty u Libošovic. Jeho dřevěné loutky a objekty jsou stále k vidění na Valdické bráně v prostoru u původního hodinového stroje.

> Otevírací doba

dle webu

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Jičín
Ulice: Valdštejnovo náměstí
E-mail: [email protected]

> Komentáře