Valdštejnská lodžie | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Valdštejnská lodžie

Foto: Dita Balcarová

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

4.5  (2x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Valdštejnská lodžie je unikátní raně barokní památka v blízkosti města Jičína, kterou nechal v letech 1627-1632 stavět vévoda Albrecht z Valdštejna po italském vzoru. Do okolí se otevírá mohutnými arkádami s velkolepou terasou. Patří do rozsáhlejšího komplexu, který dnes kromě ní tvoří také dvůr s hospodářskými budovami a rozsáhlý park Libosad s grottou. Celý areál se nachází na úpatí malebného čedičového kopce Zebína. Je součástí Valdštejnovy barokní komponované krajiny – navržené krajinné osy, spojující sakrální stavby, krajinné dominanty a město Jičín. Z Jičína do Lodžie vede čtyřřadá lipová alej, která je dlouhá téměř dva kilometry. Stavba, do jejichž pater mělo vést monumentální elipsovité schodiště, byla se svým okolím zřejmě určena k pořádání různých slavností. V rozsáhlém parku byly vysázeny vzácné rostliny, byly tu budovány grotty, kašny i veliká vodní nádrž. Valdštejnská lodžie měla být pýchou celého krajinného celku, ale bohužel se smrtí vévody skončila i realizace okázalého a nadčasového snu.

> Otevírací doba

dle webu

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Jičín
Ulice: Sedličky
Telefon: 608 269 296
E-mail: [email protected]

> Komentáře