Rozhledna Jahůdka | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Rozhledna Jahůdka

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Typ/materiál: dřevěná rozhledna Lokalita: návrší mezi osadami Radim a Bělá u města Luže, cca 20km jihovýchodně od Chrudimi GPS: 49.8972125N, 16.0073444E Nadmořská výška: 328m Okres: Chrudim Období výstavby: jaro 2008 Oficiální zpřístupnění: jaro 2008 Celková výška: cca 12m Výška vyhlídkové plošiny: cca 9m Počet schodů: 39 Otevírací doba: volně přístupná Přístup: Přístup k rozhledně je možný přes louku (cca 200m) od silnice Chrast-Luže. Parkovat lze v zatáčce silnice č. 356 před klesáním do Radimi, 49.8992067N, 16.0074489E. Pěší přístup je možný také od hřiště v Bělé (údolím Anenského potoka). Zde se pod rozhlednou nachází soukromý pozemní výtah-lanovka! Výhled: Výhled se nabízí především na pás Orlických hor, Krkonoše, Kunětickou horu či na městečko Luže s poutním kostelem. Historie: Nová dřevěná rozhledna s názvem Jahůdka vyrostla na jaře 2008 poblíž osady Bělá mezi městy Chrast a Luže. Jedná se o celodřevěnou rozhlednu o výšce cca 12 metrů se třemi nad sebe umístěnými vyhlídkovými plošinami. Na každou vede žebřík o 13 stupních (celkem tedy 39). Věž je volně přístupná. Jedná se o soukromou stavbu, ke které si majitel dokonce postavil pozemní lanovku od své zahrady v údolí Anenského potoka.

> Otevírací doba

po celý rok neomezeně

> Kontakt

Kraj: Pardubický kraj
Město: Luže
Ulice: Rozhledna Jahůdka

> Komentáře