Křížová cesta Dřízna | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Křížová cesta Dřízna

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Uprostřed lesů, zhruba jeden kilometr od obce Přepychy na Rychnovsku, se ukrývá údolí, které stojí za návštěvu v kteroukoliv roční dobu – mariánské poutní místo Dřízna. Vzniklo před více než jeden a čtvrt stoletím a genius loci mu nelze upřít ani v dnes, naopak. Nacházíte se na v „Dřízeňském údolí“ na starém posvátném místě, kde od pradávna vyvěrá pramen čisté vody, které lidé připisují zázračná uzdravení. Údolí se původně jmenovalo Křížovka, podle kříže, který tu od nepaměti stával. V minulosti byl několikrát obnoven, až v roce 1883 nechal zdejší kaplan, důstojný pán Alois Mádr pořídit železný kříž v gotickém stylu, který byl odlit v huti ve Slezsku. Vztyčení se dokončilo o půlnoci před svátkem narození Panny Marie 8. září 1883 a o den později, v den dvoustého výročí osvobození Vídně od Turků ho posvětil spolu s jeskyní, v níž je studánka, Antonín Flesar, farář z Přepych.

> Otevírací doba

po celý rok neomezeně

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Přepychy

> Komentáře