Rozhledna Skuhrov nad Bělou | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Rozhledna Skuhrov nad Bělou

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Rozhledna Skuhrov nad Bělou (420 m n. m.) se nachází v okrese Rychnov nad Kněžnou v Královéhradeckém kraji. Stojí v místech, kde se ve 13. století tyčíval strážní hrad. Rozhledna zde vyrostla v roce 2001 po té, kdy se obec rozhodla místo s torzem hradu oživit a odpověď na slovo „jak“ zněla „postavením rozhledny“. Pojetí věže mělo respektovat strážní význam bývalého hradu. Za zmínku jistě stojí to, že nemalou měrou se na jejím vybudování podílela mládež, která při prázdninové brigádě v létě roku 2001 vykopala její základy. Stavbě tak nic už nebránilo a na konci listopadu téhož roku byla rozhledna Skuhrov nad Bělou zpřístupněna veřejnosti. Sloužila až do roku 2011, kdy musela být z důvodu špatného stavu dřevěné konstrukce stržena, avšak její místo záhy zaujala další rozhledna, zvýšená oproti původním dvěma o jedno patro.

> Otevírací doba

po celý rok neomezeně

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Skuhrov nad Bělou

> Komentáře