Kozmické ptačí louky | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Kozmické ptačí louky

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Každý člověk si z přírody něco bere. Povinností lidstva by tedy mělo být přírodě něco také vracet. Firma SEMIX Pluso z Otic u Opavy se od roku 2000 pravidelně angažuje ve sponzorování nejrůznějších aktivit ve prospěch ochrany přírody, protože finanční pomoc soukromého sektoru je v této oblasti nutná. Mnohými lidmi i organizacemi, včetně státních institucí, je ochrana přírody totiž bohužel stále poměrně hodně opomíjenou záležitostí. Nadšení ochránci přírody v čele se spolumajitelem a ředitelem firmy SEMIX Pluso Ing. Kamilem Lisalem, CSc. spojili v roce 2004 své síly a postupně převzali péči o sedm přírodních lokalit – čtyři luční a tři mokřadní. První mokřadní lokalita se nachází u obce Raduň, druhá u obce Kozmice (obě v okrese Opava), třetí lokalitou jsou pak tůně pro mloky, která se nachází v obci Bystřice. Luční lokality jsou u obce Kobeřice (okres Opava), druhá u obce Krčmaň na Olomoucku, další lokalitou je louka vytvořená u kruhového objezdu u obce Otice a nesmíme zapomenout ani na areál společnosti Semix. Tyto stránky představují mokřadní lokalitu v Kozmicích nazvanou Kozmické ptačí louky. Tento ptačí ráj dosahuje velikosti 65 ha a je domovem mnoha druhů obojživelníků, plazů, ptáků a savců. Prostředí doplňují květnaté louky, které citlivě regenerujeme a stávají se opět pestrými a nektarodárnými, jaké v minulosti bývaly na celém Hlučínsku.

> Otevírací doba

Celoročně.

> Kontakt

Kraj: Moravskoslezský kraj
Město: Háj ve Slezsku
Ulice: Jilešovice 3

> Komentáře