Velký Javorník | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Velký Javorník

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Velký Javorník (918 m n. m.) - nejvyšší vrchol Veřovických vrchů, nejzápadnějšího předhůří Moravskoslezských Beskyd. Velký Javorník je ideální startoviště pro paragliding, za chatou je také rampa pro rogála. Výjezd na start autem jen s povolenkou! Na vrcholu (13 m pod vrvcholem) je Turistická chata Podhorské jednoty Radhošť, která byla postavena v roce 1935. Celoroční provoz, bez ubytování. Známkové místo. Pivo Radegast a kvasnicové pivo Valašský vulkán (v roce 2004). Na jižních svazích je pramen řeky Jičínky, ke kterému vede červená TZ. Řeka se vlévá do Odry. Zdatnější turisté mohou spojit výšlap na Velký Javorník s přechodem Radhošťského hřebene, kdy po modré značce sejdete z vrcholu do sedla Pindula a vyjdete na vrchol Rahošť a pokračujete po hřebeni do sedla Pustevny, odkud můžete pokračovat dál, nebo sejít do Frenštátu, odjet autobusem nebo lanovkou. Samozřejmě můžete se napojit na další trasy. Z vrcholu je velmi dobrý rozhled na vrcholy Beskyd - Lysá hora, Smrk, Kněhyně, Radhošť, Nořičí, do údolí frenštátské brázdy, Palkovické hůrky, Ondřejník, Červený kámen, Kotouč - na Podbeskydsku pahorktinu, na Jeseníky, Oderské vrchy, Moravskou bránu, Ostravsko. ZAJÍMAVOSTI Na severozápadním úbočí Přírodní památka Velký Kámen. Na jaře 1943 zde bylo stanoviště skupiny Štramberští partyzáni. Klub přátel Velkého Javorníku. SLUŽBY Občerstvení je možné v chatě denně mimo pondělí 9.00-17.00 hod. Razítko a prodej turistických známek v chatě. Rozhledna na Velkém Javorníku DOSTUPNOST Vzdálenost vzdušnou čarou: 5 km JZ od Frenštátu pod Radhoštěm. Vlakem: nejbližší stanice je Frenštát. p. R. nebo Veřovice. Pěšky: Z Frenštátu od vlakové stanice po červené TZ k rozc. U Slezanu, dál po zelené přes centrum města, Horečky až na vrchol (převýšení posledních 1500 m je 370 m!, nejnáročnější výstup) (cca 6,5 km). Z Frenštátu po modré z náměstí v centru po rozcestník Malý Javorník, odtud po červené na vrchol (cca 7 km). Z Veřovic od vlakové stanice po žluté do rozcestí, odtud po modré na vrchol (cca 5 km). Z Veřovic od vlakové stanice po žluté do rozcestí Pod Kamenárkou, dál po červené na vrchol (cca 7 km). Z Hostašovic od vlakové stanice po červené souběžně s NS Veřovické vrchy (cca 16 km). Z Rožnova od vlak. stanice po modré do rozc. Dolní Paseky, odtud je možno jak po zelené tak po modré (delší) do rozc. Malý Javorník a pak na vrchol po červené (cca 10 km). Další delší trasy jsou možné z Valašského Meziříčí (začátek po žluté), ze Zašové, ze Zubří, vždy od vlakových stanic. Na kole: na vrchol není značená cyklotrasa, ale přesto je častým cílem cyklistů, nejvhodnější je trasa souběžně s modrou značkou z Frenštátu (v rozc. Papratná se odpojte do leva po cestě, později se opět na modrou napojíte), nenásledujte ji až k rozc. Malý Javorník, ale 200 m pod ním se odpojte na zpevněnou vrtevnicovou cestu, která vás dovede až na vrchol. Výjezd autem není možný bez povolení, parkování je možné pouze u nástupu na značku.

> Otevírací doba

Celoročně.

> Kontakt

Kraj: Moravskoslezský kraj
Město: Trojanovice
Ulice: Hora Velký Javorník

> Komentáře