Muzeum Bojkovska | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Muzeum Bojkovska

> Fotogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

- KRÁTKODOBÉ VÝSTAVY A PŘEDNÁŠKY - MORAVSKÉ KOPANICE. Muzeum Bojkovska otevřelo v rámci Bojkovské muzejní noci 20. května 2016 novou část svých stálých expozic zaměřenou na oblast Moravských Kopanic, , kterou tvoří obce Starý Hrozenkov, Žítková, Vápenice a Vyškovec. V poslední době Moravské Kopanice vešly do širšího povědomí především prostřednictvím publikací Jiřího Jilíka či románu Žítkovské Bohyně autorky Kateřiny Tučkové. - ZÁMECKÁ EXPOZICE. Představuje část původního nábytkového vybavení zámku Nového Světlova, doplněného o předměty pocházející ze zámku Návojná. - ŠKOLNÍ TŘÍDA. Expozice připomíná, že od svého postavení v roce 1894 sloužila budova, ve které se nachází, jako obecná škola. Vybavení třídy pochází ze 30.-50. let 20. století a je plně využitelné k praktickým ukázkám. Pro zájemce z řad škol lze připravit historickou vyučovací hodinu. - HISTORICKÝ BYT. Byt sestává ze tří místností – kuchyně, obývacího pokoje, ložnice a koupelny s WC. V pokojích nechybí dobová výmalba či podlahové krytiny a funkční jsou i otočné vypínače a historická svítidla. - LIDOVÝ DŮM A HOSPODÁŘSTVÍ. Expozice je členěna na dvě části oddělené působivou instalací domovní zdi. - SOUDNICTVÍ. Bojkovice disponovaly soudní pravomocí od 15. století až do 18. století, kdy ji v důsledku reforem soudní soustavy ztratily. - ŘEMESLA A ŽIVNOSTI. Rozvoj řemesel a živností byl podporován majiteli Nového Světlova, který byl nad Bojkovicemi založen roku 1480. Jako první cech v městečku byl založen již roku 1511 cech soukenický a postupně přibývaly další – kovářský a kolářský, ševcovský, krejčovský, řeznický a další. - PRAVĚK BOJKOVSKA. Je reprezentován prostřednictvím nálezů amatérských archelogů Karla Neckaře, Josefa Juračky a Bohumila Diatela pocházející od období středního paleolitu po dobu Velké Moravy.

> Otevírací doba

Celoročně, dle webu

> Kontakt

Kraj: Zlínský kraj
Město: Bojkovice
Ulice: Palackého 172
Telefon: +420 739 202 813
E-mail: [email protected]

> Komentáře