Rozhledna Na skalce | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Rozhledna Na skalce

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Desetimetrová dřevěná rozhledna z roku 2011 ležící na kraji lesa. Půlkruhový výhled z kryté plošiny ve výšce 8 metrů je kvůli vysokému lesu omezen pouze západním směrem (Bojkovice, Chřiby, Bílé Karpaty s Velkou Javořinou). Město Bojkovice se nachází na hlavní silnici z Uherského Brodu na hraniční přechod Brumov-Bylnice nebo také na tzv. Vlárské dráze. Uprostřed obce se odbočí na Krhov a překoná se železniční trať. Dále nás čeká téměř dvousetmetrový příkrý úsek až téměř na konec obce. Od krajní cedule se pak po rovině pokračuje 200 metrů až k odbočce na letiště. Odtud až na konec přistávací dráhy je to kolmo do prudkého kopce po hrubém asfaltu. Dále pak už pokračuje jen hlinitokamenitá cesta až k rozhledně. Ta je, až na nepatrné výjimky, stále příkrá. Ale vzhledem k tomu, že se jede převážně po rozsáhlé louce, je stále na co se dívat. Po projetí malého lesního remízku už máme rozhlednu na očích šikmo vlevo na samém konci nádherné louky. Od hlavní silnice až ke věži je to pohodových 2800 metrů. Sjízdné pouze na horském kole.

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Zlínský kraj
Město: Bojkovice

> Komentáře