Rozhledna U Křížku | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Rozhledna U Křížku

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Třináctimetrová dřevěná rozhledna z roku 2011, postavená společně s dalšími pěti rozhlednami na uherskobrodsku podle stejných plánů. Dokonalému výhledu ze zastřešené plošiny ve výšce 10 metrů brání severozápadním směrem vysoké stromy (Bílé Karpaty, Mikulčin vrch a Troják, Malý a Velký Lopeník, Jelenec a Velká Javořina, Strání). K rozhledně se dojet po vyznačené cyklotrase spojující všech šest rozhleden. Snadnější a kratší je ze sedla mezi obcemi Březová a Nivnice odkud je to po červené turistické značce po okraji lesa. Nejprve se vyjede 200 metrů prudký kopec luční pěšinou a zbytek do kilometru je už téměř po rovině až na vrchol plochého kopce, kde se musí odbočit doprava a po sto metrech se průsekem sjede k rozhledně. Podstatně náročnější je pětikilometrová lesní cesta od rozcestí Lopeník mezi stejnojmennou obcí a Bystřicí pod Lopeníkem. Odtud vychází rovněž červená značka vedoucí po hřebeni kopců nejprve, jen tak pro zahřátí, mírně do kopce a zase dolů. Nejnáročnější je ale zdolání Studeného vrchu, kam se musí nejprve po louce a pak i lesem do příkrého kopce. K rozhledně se závěrem zase z příkrého kopce sjede. Důležitá informace na závěr. Vyjet sedla nad Březovou a nad Lopeníkem je docela fuška! Sjízdné pouze na horském kole.

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Zlínský kraj
Město: Březová

> Komentáře