Rozhledna Velký Lopeník | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Rozhledna Velký Lopeník

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Rozhledna na Velkém Lopeníku (911 m.n.m.) - 3. nejvyšším vrcholu Bílých/Bielých Karpat je dřevěná stavba s kamennou základnou stojící na moravsko-slovenské hranici blízko obcí Lopeník, Březová a Nová Bošáca. Byla postavena v letech 2004 až 2005 jako symbol česko–slovenského přátelství. Rozhledna navázala na tradici dřevěných rozhleden, které na Velkém Lopeníku stály v minulosti. Má betonovo-kamenný podstavec obdélníkového půdorysu. Na podstavec je posazena dřevěná příhradová konstrukce z dubových trámů, která se směrem k vrcholu ve dvou směrech zužuje. K vyhlídkové plošině je třeba vystoupat po schodišti o 101 schodech. Celková výška rozhledny je 21,9 metru. Vyhlídková plošina rozhledny nabízí z výšky 19 metrů kruhový výhled na malebnou krajinu Bílých Karpat a jejich okolí, za dobrého počasí i daleké výhledy na Malou Fatru, Strážovské vrchy, Považský Inovec, Malé Karpaty, Pálavu, Chřiby, Hostýnské a Vizovické vrchy, Beskydy a za výjimečné dohlednosti i Jeseníky.

> Otevírací doba

dle webu

> Kontakt

Kraj: Zlínský kraj
Město: Březová
Ulice: Lopeník č.p. 211
Telefon: +420 572 646 900
E-mail: [email protected]

> Komentáře