Naučná stezka Funkce lesa | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučná stezka Funkce lesa

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Naučná stezka Funkce lesa má návštěvníkům přiblížit polyfunkčnost lesního celku. Na šesti naučných tabulích (+ 2 úvodní informační tabule) se seznámíte se všemi funkcemi lesa tak, jak jsou dnešním badatelům známy. Cílem naučné stezky je seznámit veřejnost s výhodami, které nám les poskytuje. Poukázat na fakt, že les nám nedává jen dřevo a plody, ale má mnoho významných funkcí, které si často ani neuvědomujeme, které není snadné (možné) změřit nebo vyčíslit. Zároveň chceme upozornit, že hospodářský les, o který je správně pečováno, plní všechny tyto funkce přirozeně a není nutná žádná zvláštní ochrana, nebo dokonce bezzásahovost. Začátek stezky naleznete na asfaltové lesní cestě Písečnici, kousek za odbočkou k rybníku Cesta myslivců. Trasa Vás zavede k rozcestí U Křivé lípy, projdete přírodní památkou Černá stráň a svou pouť zakončíte na lesní cestě Podzásepská, kousek od Mazurovy chalupy.

> Otevírací doba

neomezeně

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Hradec Králové
Ulice: Písečnice

> Komentáře