Naučná stezka Mrtvé dřevo | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučná stezka Mrtvé dřevo

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Naše společnost ve spolupráci s Výzkumnou stanicí pěstování lesa Opočno a finančního přispění grantu Z Islandu, Lichtenštejnska a Norska vybudovala pro své návštěvníky naučnou stezku, která se věnuje mrtvému dřevu. Dozvíte se co se pod tímto pojmem skrývá, jaký význam v přírodě má, jaké organismy jsou na ně vázané nebo jakou roli hraje ve vývoji některých druhů živočichů a rostlin. Pracovníci Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i. - Výzkumné stanice Opočno realizovali od října 2014 do února 2015 projekt Mapování stromového inventáře a hodnocení charakteru mrtvého dřeva na území PP Sítovka., který je podporován statutárním městem Hradec Králové. Realizace projektu by měla přispět k vědeckému poznání přirozených procesů vývoje lesních ekosystémů. Stezka prochází přímo přírodní památkou Sítovka, kterou naleznete na žluté turistické trase nedaleko rybníčku Na Olšině. Na stezku můžete také sejít z lesní cesty Podzásepské, která vede od asfaltové cesty Hradečnice k Mazurovým chalupám.

> Otevírací doba

neomezeně

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Hradec Králové
Ulice: Sítovka

> Komentáře