Zámecký park | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Zámecký park

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Lesopark Zámecký vrch je ideální místo na příjemně strávené odpoledne třeba po nedělním obědě ;) Hlavní vchod se nachází přímo u silnice mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou. Nenechte se tím odradit, protože po pár krocích už o autech nebudete vědět. Spodní část je bývalý zámecký park s krásným jezírkem plným kachniček. Park postupně přechází v lesopark, kterým zároveň vede stromová "Keltská stezka" (informační cedule o jednotlivých stomech). Se začátkem stezky začíná i pozvolné stoupání do vrchu. Najdete zde spoustu laviček, tělocvičných prvků pro dospělé i hřiště pro děti. Na úplném vršku vás čeká nádherný výhled na Vratislavice a všechny hory okolo. Více než stoletá historie vratislavického zámeckého parku je spjata s budovou "zámečku" v pseudorenesančním slohu, kterou nechal postavit nejmladší ze tří synů Ignaze Ginzkeye v roce 1900. Kolem zámečku byl vybudován rozsáhlý sedmihektarový park s tuzemskými a cizokrajnými dřevinami. V dolní části parku bylo vyhloubeno umělé jezírko s okrasnou hrází a vedle postavena zámecká konírna. V jezírku sídlily labutě a park byl veřejnosti nepřístupný. Od těch dob se však mnohé změnilo. Nejen to, že v jezírku labutě vystřídaly kachny a park je bez omezení veřejně přístupný. Současné vedení Městského obvodu věnuje celému parku zvýšenou péči a na jeho vzkvétajícím stavu je to znát. Rozsáhlá perková cestní sít, nespočet laviček a košů, upravené trávníky, opečovávané rostliny a stromy dělají z parku přírodní klenot v centru Vratislavic nad Nisou. Díky své výjimečnosti je tradičně místem konání širokého spektra kulturních, sportovních i společenských akcí. Bezprostředně navazuje na kulturní centrum Vratislavice 101010 s příjemnou kavárnou, kde je možné se občerstvit, stejně tak jako v restauraci Zámecká konírna na jeho jižní hranici.

> Otevírací doba

stále otevřeno

> Kontakt

Kraj: Liberecký kraj
Město: Liberec
Ulice: Vratislavice nad Nisou

> Komentáře