Tradiční masopust - Vyhánění zimy z plzeňské kotliny | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Tradiční masopust - Vyhánění zimy z plzeňské kotliny

> Termín

1.3.2020

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Na začátku března už mají zimy všichni dost - v neděli 1. března proto dostane z plzeňské kotliny vyhazov! Alespoň tak si to naplánovali organizátoři této každoroční oblíbené taškařice. Maškarní průvod s množstvím rázovitých a tradičních maškar vyjde společně s přihlížejícími ve 14 hod. od 7. ZŠ na sídlišti Vinice. Nejdříve zamíří na statek Lüftnerka v Zoologické a botanické zahradě města Plzně (pro účastníky akce bude vstup zdarma). Zde budou připomenuty lidové zvyky související se zimou a předjařím. Především bude setnuta hlava línému (slaměnému) kohoutovi, který ráno pozdě kokrhá, a proto se stále ještě dlouho rozednívá. V nelítostném souboji poměří síly Zimomilci s Jaromilci. Dosud vždy přesvědčivě zvítězili ti druzí. Další zastávka bude v rozmezí mezi třetí hodinou a půl čtvrtou u Kalikovského mlýna. Děti si budou moci cestu od zoo zkrátit svezením na pivovarském voze taženém koňmi. Pro dospělé opět poveze něco na zahřátí. Vůdčí osobnost průvodu a celého dne Jaromil X. zde pronese svoji hlavní řeč. Zhodnotí v ní letošní zimu, vyhlásí a odmění nejvtipnější masky. Ceny budou letos opravdu prémiové – vždyť se jedná o jubilejní ročník! Zejména tu však vzplane a pro jistotu bude ještě utopen za souhlasného pokřiku a tleskání přítomných symbol zimy – Morana. Odpoledne vyvrcholí před radnicí. Poté, co bude zima spoutána, uložena do rakve a odnesena do městské šatlavy, nastane velké veselí. A Jaromil X. bude moci s čistým svědomím oznámit představiteli Plzně, že pro letošní rok byla z plzeňské kotliny zima definitivně vyhnána a její příznivci za ní musí napříště do hor. Program uzavře soutěžní pojídání masopustních koblih o titul koblížkového krále a prince. A komu to vše ještě nebude stačit, může za posledním únorovým nedělním odpolednem udělat tečku v nedaleké Pivotečce v Rooseveltově ulici.

> Otevírací doba

14:00

> Kontakt

Kraj: Plzeňský kraj
Město: Plzeň
Ulice: start od 7. ZŠ na sídlišti Vinice

> Komentáře