Jak jsme slavili Vánoce | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Jak jsme slavili Vánoce

> Termín

28.11.2019 - 5.1.2020

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Přijďte do Muzea T. G. Masaryka v Lánech na retro výstavu Jak jsme slavili vánoce! Připomenete si atmosféru vánočních svátků let sedmdesátých minulého století! V posledních letech se design nechává inspirovat roky nedávno minulými a obrací se k předmětům denní potřeby a k módě let padesátých až osmdesátých. Hojně se mluví o stylu „retro“. V posledním desetiletí jsme mohli vidět řadu výstav na toto téma ve velkých muzeích a pozadu pak v podobných aktivitách nezůstávala ani regionální muzea. V Muzeu T. G. M. Rakovník a Muzeu Nové Strašecí v minulých letech mohli návštěvníci vidět výstavu, která spojovala retro styl a vánoční čas – výstavu „Jak jsme slavili vánoce“ inspirovanou každodenním předvánočním životem let sedmdesátých. Na co se tedy mohou návštěvníci tentokrát Lánského muzea těšit? Připomeneme si, jaké vánoční dárky se v té době kupovaly – maminky dostávaly luxusní kazety s toaletními mýdly a punčochy (později punčocháče) zn. Elite, tatínkové obdrželi mýdlo na holení Barbus a vodu po holení Pitralon. Mezi dospělými se nadělovaly praktické dárky – obvykle elektronika, potřeby pro domácnost, oblečení, knížky. Nejvíce dárků dostávaly děti – kluci se těšili na auta na ovládání, stavebnice Merkur, vláčky PIKO, případně autodráhu. Dívkám dělaly největší radost panenky (hlavně chodící), kočárky, pokojíčky. Pod vánočním stromkem s pestrými skleněnými ozdobami se objevovaly další dárky - plyšáci, knížky, stolní hry a sportovní náčiní. Atmosféru výstavy dokresluje pohled do části obývacího pokoje připraveného jen rozbalit dárečky.

> Otevírací doba

9:00-16:00

> Kontakt

Kraj: Středočeský kraj
Město: Lány
Ulice: Muzuem Lány, Zámecká 197

> Komentáře