Výstava o historii i současnosti medových perníků | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Výstava o historii i současnosti medových perníků

> Termín

16.11.2019 - 23.2.2020

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Výstava přibližuje historii perníku a perníkářského řemesla, jeho doklady na Valašsku, prezentuje rovněž současný zdobený perník domácích výrobkyň z regionu i cukrářek ze SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín. Ve výstavě se návštěvníci seznámí s přípravou perníkového těsta v minulosti a se starobylým perníkářským řemeslem, jehož připomínkou jsou vzácné dřevěné formy na tvarování perníků ze sbírek Muzea regionu Valašsko a Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Vývoj od tlačeného perníku k bílkovou polevou zdobeným perníčkům doloží tvorba několika současných tvůrkyň z Valašska (Anny a Kristýnky Krocových z Vizovic, Anny Závodné ze Vsetína a Šárky Urbanové z Velké Lhoty) a světově známých cukrářek vedených pedagožkou Jaroslavou Londovou ze SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín. Ve výstavě nechybí ani hravé prvky pro děti i dospělé. Poznáte čichem druhy perníkového koření? Víte jak připravit tradiční perníkářské těsto? Umíte kresbou vyzdobit perníček? To vše si tu můžete vyzkoušet.

> Otevírací doba

dle otevírací doby muzea

> Kontakt

Kraj: Zlínský kraj
Město: Vsetín
Ulice: Zámek Vsetín
Telefon: +420 571 411 690
E-mail: [email protected]

> Komentáře