Vánoce na Slezskoostravském hradě | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Vánoce na Slezskoostravském hradě

> Termín

14.12.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Tradiční vánoční jarmark na Slezskoostravském hradě nabídne ukázky řemesel a vánočních zvyků jako lití olova, krájení jablíček, pouštění lodiček ze skořápek ořechů, ale také si zde návštěvníci budou moci nakoupit krásné vánoční dárky, skvěle se nají a zahřejí třeba punčem či svařeným vínem. Hrad provoní pečené kaštany a také zvířátka ze salaše. Své výrobky a umění předvedou umělečtí řezbáři, košikáři, včelaři a floristi. V rámci doprodovného programu, který bude probíhat na různých místech hradu mezi 10:00 a 17:00, se můžete těšit na různé umělecké soubory prezentující lidovou a historickou tvorbu, nebudou chybět vánoční představení pro děti i dospělé, dílničky a kreativní workshopy, na děti bude čekat překvapení v podobě Ježíškovy pošty. Zazpíváme si koledy, zatančíme lidové tance a nebude chybět ani mistr kovář. Romantickou náladu dokreslí tradiční vánoční výzdobou areálu hradu doplněná pochodněmi a ohni. Od 5. prosince 2019 do 5. ledna 2020 bude k vidění také výstava betlémů v hradní galerii. Doprovodný program: divadelní představení vánoční pohádky pro kluky i holky, vánoční tradice lití olova, krájení jablíček aj. Ježíškova pošta, interaktivní zábavný program Andělské Vánoce, kreativní dílny a výrobou ozdob na vánoční stromek, zvonečky, svíčky z včelího vosku či vánoční dárky z vizovického pečiva, znít budou vánoční koledy včetně Rybovy mše vánoční 13:00 a 15:00 Odkud přišli tři králové? - přednáška s komentovanou prohlídkou Muzea Jantarové stezky a Hedvábné cesty, Výstava betlémů v hradní galerii.

> Otevírací doba

10:00

> Kontakt

Kraj: Moravskoslezský kraj
Město: Ostrava
Ulice: Hradní 1

> Komentáře