Rozsvícení vánočního stromu - Sokolov | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Rozsvícení vánočního stromu - Sokolov

> Termín

1.12.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Pojďme společně rozsvítit ještě větší a zářivější vánoční strom na Starém náměstí! Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Starém náměstí je plánováno sice až na 17:45 hodin, ale zato letos bude pojato opravdu netradičně a s překvapením. První adventní neděle 1. prosince toho ovšem nabídne mnohem víc. Jedním ze symbolů vánoc je třeba také jmelí, o kterém se říká, že když nám bude darováno, bude nám s ním darováno štěstí. Proto nenechte nic náhodě a přijďte už od 14 hodin na Vánoční trhy, kde bude k dostání nejen jmelí, kterým přinesete štěstí svým blízkým, ale náměstím se ponese vůně svařeného vína, perníčků a dalších dobrot. Poklidnou a kouzelnou atmosféru od začátku dokreslí několik vystoupení dětí ze sokolovských mateřských škol. Z rukou starostky města a dalších zastupitelů se můžeme nově těšit na koláčky a svařené víno, až do 15 hodin. Vánočka – sladký symbol Vánoc, který by měl být dle tradice pečen až na Štědrý den. Válečky kynutého těsta plné rozinek, které se zaplétají do sebe a bývají často pro hospodyňky velkou zkouškou. Zaplétají a zaplétají, stejně, jako se budou v první adventní neděli zaplétat nohy závodníků Adventního běhu. Ten bude startovat od 14:30 hodin na Starém náměstí. Pokud nejste zrovna běžci, přijďte alespoň fandit těm, kteří v zimě a na sněhu budou překonávat své síly. Protože vánoční svátky jsou především o spojování lidí a vzájemné pohodě, jsme rádi, že díky projektu „Advent v maskách – DF/EÚS/EGR/0121“ přivítáme na Starém náměstí v rámci první adventní neděle od 15 hodin Schwandorfské hudební mládežnické uskupení Duo Kerschnies a bavorského Mikuláše doprovázeného andělem, který bude obdarovávat sladkostmi přítomné děti. Ti pak budou vystřídáni v 16:15 hodin Pavlínou Jíšovou & Přelety MS. Populární folková zpěvačka s brněnskou kapelou budou pomyslným předskokanem již zmíněnému slavnostnímu rozsvěcení vánočního stromu. A víte o tom, že na Štědrý den by se podle tradice nemělo prát prádlo? Prý to nosí smůlu a mnoho chybných kroků v roce následujícím. Chybu ale rozhodně neuděláme, když první adventní neděli zakončíme v Klášterním kostele sv. Antonína Paduánského, kde se od 18 hodin uskuteční koncert kapely Neřež.

> Otevírací doba

14:00 - 18:00

> Kontakt

Kraj: Karlovarský kraj
Město: Sokolov
Ulice: Staré náměstí

> Komentáře